Życie klasy

2a na warsztatach UŚ

2a tradycyjnie pierwszy dzień wiosny spędziła naukowo, czyli biorąc udział w  warsztatach i wykładach na Uniwersytecie Śląskim. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jakie mechanizmy kierują nami w dokonywaniu życiowych wyborów i jak można nad nimi pracować, co przeszkadza w uczeniu, jak zachowuje się człowiek w skrajnych warunkach, a także co o nas mówi nasz profil […]

Życie klasy

Pokaz talentów, pasji i zainteresowań

21 marca w naszej szkole zaprezentowane zostaną Wasze talenty, pasje i zainteresowania… Odkrywamy, pokazujemy, dzielimy się… Potrafisz piec wspaniałe ciasta? A może Twoja pasja to jeździectwo? Przeczytałeś już wszystkie kryminały świata? Zgłoś się, zareklamuj, prześlij fotografię i informację mailem: jmaliszewska@mateja.edu.pl.

Życie klasy

I już po próbnych!

W tym roku 3a zmierzyła się z dwoma  tekstami w części pierwszej egzaminu; jeden dotyczył sztuki wojennej i słownictwa, a drugi – Magdaleny Abakanowicz. Wypracowanie o przyrodzie trzeba było napisać na podstawie „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza ( nie tylko oczywiście), a tekst liryczny stanowił wiersz Adama Zagajewskiego. Poziom rozszerzony obejmował wypowiedź na temat tekstu Zbigniewa […]

Życie klasy

Potyczki teatralne

W czasie jesieni medialni wzięli udział w dwóch spektaklach (jako widzowie, ale też i aktorzy – brawo Paweł!). „Niemcy” wg dramatu Leona Kruczkowskiego obejrzały klasy 2a i 3a, a Dzień Zaduszny, czyli 2 listopada, 2a spędziła w Teatrze Śląskim, podziwiając „Dziady” A. Mickiewicza. Chociaż czasem bywa trudno, z nami nigdy nie jest nudno!

Życie klasy

Łapiemy wiatr w żagle!

Rok szkolny 2016-2017 już za nami. Teraz pozostało tylko spakować walizki i wyruszyć w podróż. Niekoniecznie od razu na koniec świata, ale… Wszystkim Matejkowiczom i ich sympatykom życzymy pięknej pogody, poznawania ciekawych miejsc, nowych możliwości i mądrych ludzi. Do zobaczenia we wrześniu!