Ciekawe lekcje

Opowiedzieli nam swoją historię

W zeszłym roku uczniowie klas medialnych brali udział w innowacyjnym programie rozwoju osobistego dla seniorów oraz młodzieży.  We wtorek w Siemianowickim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala podsumowująca wydarzenie. Spotkanie w części artystycznej stało się okazją do występu matejkowskich artystów recytujących i śpiewających o kwestii ważnej bez względu na wiek, czyli o miłości.

Głównym celem projektu było budowanie otwartości na drugiego człowieka, rozwój umiejętności komunikacyjnych oraz tworzenie relacji, ponadto aktywizacja seniorów i wzmocnienie w nich poczucia własnej wartości oraz drogocenności doświadczenia życiowego.  Medialni byli  w swoim żywiole – przeprowadzali swoiste wywiady rzeki z seniorami, a wspomagała ich w tym książka „Opowiedz mi swoją historię”. W trakcie spotkania powstała też dokumentacja filmowa, której celem było stworzenie opowieści o życiu i ludziach Siemianowic Śląskich. Przedsięwzięcie to zorganizowano pod patronatem Prezydenta Miasta – pana Rafała Piecha, a  projekt ze względu na trafność i pozytywny odbiór zostanie wznowiony.

Uczestnikom projektu jeszcze raz serdecznie dziękuję za aktywność i zaangażowanie, dziękuję także wszystkim Matejkowiczom, którzy przyczynili się do pięknej oprawy artystycznej tej ważnej uroczystości.