Autorskie

Morderstwo w Orient Ekspresie

Książka Agaty Christie doczekała się nowej ekranizacji. ,,Morderstwo w Orient Expresie” to znakomity kryminał, który zekranizowano po raz kolejny w roku 2017.

Akcja rozpoczyna się w pięknej Jerozolimie, w której detektyw Poirot dzięki swoim sprycie i inteligencji rozgryza zagadkę. Jednak główny wątek rozgrywa się w pociągu Orient Expres…

Ten film znakomicie oddaje ducha książki, nie jest sztucznie tylko przeniesiony, co zdarza się na przykład w serialu Scherlock Holmes. Film ożywiają piękne krajobrazy, których nie ma zbyt mało. Kryminał (jak to u Christie) ogląda się z lekkim dreszczykiem, ale nie z przerażeniem. Pomimo tego, że ta książka ma już parę lat, jednak nadal wielu czytelników po nią sięga. Dialogi w filmie są udane i przemyślane.

W filmie występują między innymi: Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Judi Densch, a w rolę główną wcielił się Kenneth Branagh. Jeśli ktoś lubi kryminały Agaty Christie lub nigdy nie miał z nimi kontaktu, serdecznie polecam! Jest to dobra ekranizacja przygód detektywa Poirot!

Szczepan Michalik, 1a