Osiągnięcia

Przedmiotowe konkursy pozaszkolne

a. rok szkolny 2009-2010

  • I miejsce – Kesja Kopyciok, II miejsce – Patrycja Bartosiewicz – konkurs o nazwie Pamiętamy? Dostrzegamy? Podzielamy poglądy? Wojciech Korfanty w oczach młodzieży. Konkurs regionalny organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Katowicach
  • VIII Wojewódzki Konkurs Recytacji Poezji Metafizycznej w Wiśle
  • II Wszechstronny Konkurs Koneserów Polszczyzny organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach i Uniwersytet Śląski – Patrycja Kolibaj

b. rok szkolny 2010-2011

  • III Wszechstronny Konkurs Koneserów Polszczyzny organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach i Uniwersytet Śląski – Patrycja Kolibaj
  • wyróżnienie – Daria Dobosz – w IV edycji konkursu literackiego pt. „Piękno życia rodzinnego” w związku z Metropolitalnym Świętem Rodziny zorganizowanym przez Wydział Kultury i Sportu w Zabrzu i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

c. rok szkolny 2011-2012

  • IV Wszechstronny Konkurs Koneserów Polszczyzny organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach i Uniwersytet Śląski – Alicja Piaskowska
  • Regionalny konkurs plastyczny Hiszpańskie inspiracje w Dąbrowie Górniczej – Loretta Hampel
  • III miejsce Adam Kubiciel w I Konkursie Gryfny Godki w Piekarach Śląskich

d. rok szkolny 2012 – 2013

  • Konkurs plastyczny „Aniołowo” organizowany przez Starachowicki Dom Kultury – Agnieszka Wacławczyk, Loretta Hampel, Weronika Koszowska
  • Konkurs Miejski „Ja i moje marzenia” ogr. Przez SCK i MDK im. H. Jordana – Natalia Słomianny ( NAGRODA GŁÓWNA), Joanna Poźniak, Anna Górniak, Loretta Hampel
  • V Wszechstronny Konkurs Koneserów polszczyzny organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach i Uniwersytet Śląski – Alicja Piaskowska, Jagoda Siemaszko

e. rok szkolny 2013 – 2014

  • Jestem stąd – konkurs fotograficzny org. przez Bibliotekę Pedagogiczną w Katowicach – Iga Kocur, Weronika Koszowska, Patryk Ludwin, Karolina Matysiak, Natalia Słomianny, Klaudia Muc, Alicja Piaskowska
  • Christmas Industree (happening miejski) – Roksana Miczka, Tomasz Ochelski, Patryk Ludwin, Weronika Koszowska, Patrycja Brzezińska, Loretta Hampel
  • Nakręć się na szkołę! Konkurs organizowany dla szkół województwa śląskiego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach i Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową – II MIEJSCE – Zuzanna Pieczyk, Martyna Skalska
  • Abecadło Tuwima – Międzyszkolny konkurs recytatorski – Wiktoria Piaskowska (wyróżnienie), Joanna Krzemińska, Sylwia Nowak

f. rok szkolny 2014-2015

  • Depresja w kolorze jesieni – Weronika Machnik – I miejsce i nagroda specjalna, R. Miczka, K. Gramza, M. Schoefer
  • Eurodyktando – Alicja Kuberek (wyróżnienie), Julia Kupka, Dawid Tobolski, Jakub Rybak, Krystian Koloch
  • VII Wszechstronny Konkurs Koneserów polszczyzny organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach – Wiktoria Piaskowska, Agata Riedel

g. rok szkolny 2015-2016

  • I miejsce – miejski konkurs plastyczny „Krajobraz schizofrenii” pod patronatem Prezydenta Siemianowic Śląskich, Aleksandra Kuczek
  • Siemianowicki Konkurs Wokalny „Jesień Wspomnień” – III miejsce – Wiktoria Piaskowska
  • Konkurs Fotograficzny „JESIEŃ W OBIEKTYWIE” – Monika Bilska – II miejsce
  • II miejsce – Adam Kuźnik  – 6 edycja Konkursu Recytatorskiego pt. „Konopnicka? Pawlikowska? Warto je poznać” w Miejskim Domu Kultury w Katowicach-Szopienicach
  • I miejsce – Noemi Krauze  – konkurs fotograficzny „Pamiętamy” org. przez Dom Kultury w Chorzowie
  • Muzyczny Konkurs Walentynkowy  „Love Song”w Siemianowickim Centrum Kultury – Park Tradycji – Aleksandra Kuczek,  Adam Kuźnik
  • Konkurs plastyczny „Tworzymy sztukę dla Ziemi” –  I miejsce Dawid Bednarczyk, Estera Kucper, Noemi Krauze, Aleksandra Kuczek
  • Forum Talentów – Klaudia Węglarz, Monika Bilska, Aleksandra Kuczek, Kinga Tabała, Ludwika Pudełko, Krystian Stefanik, Krzysztof Watała, Łukasz Wilczek, Adam Jakubik, Adam Kuźnik
  • Miejski konkurs plastyczny „Internet w naszym życiu” – Natalia Koczorowska – wyróżnienie
  • Miejski konkurs filmowy „Moja ulica”– Monika Bilska, Natalia Koczorowska, Dawid Bednarczyk
  • „Śląskie na wakacje” konkurs plastyczno-literacki –   Marcin Romanowski

h. rok szkolny 2016-2017

  • I miejsce – Wiktoria Pasieka, III miejsce – Adrianna Bereś, wyróżnienia: Natalia Koczorowska, Aleksandra Kuczek, Grand Prix – Noemi Krauze – miejski  konkurs plastyczny „Krajobrazy depresji, fobii, traumy…” pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie
  • Wojewódzki konkurs plastyczno-fotograficzny „O mój Śląsku” – wyróżnienie Noemi Krauze, Monika Bilska
  • Eurodyktando – Magdalena Bruch, Magdalena Jochymczyk, Mikołaj Żądło
  • IX Wszechstronny Konkurs Koneserów polszczyzny organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach – Joanna Ziętal, Karol Krzysztofik
  • III Wojewódzki Konkurs Fotograficzny dla uczniów „Biblioteka w oczach czytelnika” – wyróżnienie: Mikołaj Żądło
  • O!Błędne dyktando ( ogólnopolska gra ortograficzna) – Natalia Koczorowska (zakwalifikowana do finału – Waszawa)
  • VI Olimpiada Medialna – Krzysztof Watała (etap okręgowy w Katowicach UŚ)
  • Mikołaj  Żądło – I miejsce  oraz nagroda publiczności w Konkursie Fotograficznym „Jesień w obiektywie” –  Siemianowickie Kadry
  • XII Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek Polskich, Miejski Dom Kultury „Batory” w Chorzowie – Magdalena Toma, Adam Kuźnik (laureaci – 1 i 2 miejsce),
  • XVII Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – Pałac Młodzieży w Katowicach – Magdalena Bruch
  • Konkurs plastyczny „Tworzymy sztukę dla Ziemi” – Wiktoria Pasieka, Aleksandra Florjańska
  • Wojewódzki konkurs plastyczny „Ze sztuką na ty” – Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych – Monika Bilska, Aleksandra Kuczek (wyróżnienie)
  • Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej Foto – Pein – Monika Bilska
  • IV Wojewódzki Konkurs Sztuki Słowa „Towary liryczne Agnieszki Osieckiej” – Adam Kuźnik (wyróżnienie), Jarosław Juranek
  • „Sfotografuj fizykę” – konkurs org. przez Urząd Miasta Chorzów i  Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, Fundację EDURES – wyróżnienie – Kornelia Szapert, Mikołaj Żądło
  • 6 Przegląd Piosenki Anglojęzycznej „Right Song Now” w Żorach pod patronatem Wydziału Edukacji Miasta i MOK – Magdalena Toma – 2 miejsce
  • X Ogólnopolski Konkurs Rysunku Węglem, Łęczna 2017 – Wiktoria Pasieka
  • Konkurs dla uczniów i studentów na etiudę filmową „Co w trawie piszczy?” org. przez Zoo Silesia – Mikołaj Żądło – 1 miejsce (głosowanie YT)
  • Wojewódzki Festiwal Piosenki dla dzieci  i młodzieży „Muzyczne diamenty” w Katowicach – Magdalena Toma – 1 miejsce

i. rok szkolny 2017-2018

  • O!Błędne dyktando ( ogólnopolska gra ortograficzna) – Natalia Koczorowska, Klaudia Lekston   i Magdalena Bruch (zakwalifikowane do finału w Warszawie)
  • Miejski konkurs plastyczny „Pejzaże naszej psychiki” pod patronatem  Prezydenta Miasta  Siemianowice Śl. – II miejsce – Wiktoria Pasieka, III miejsce Monika Bilska
  • „Obiektywnie śląskie” – wojewódzki konkurs filmowo-fotograficzny – Mikołaj Żądło I miejsce
  • „Nakręć się na kropki” – konkurs filmowy – Mikołaj Żądło wyróżnienie
  • X Wszechstronny Konkurs Koneserów polszczyzny organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach – Magdalen Bruch, Zofia Hrybik
  • Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Polski konkurs fotografii sportowej” – Monika Bilska
  • Konkurs fotograficzny „Pamiętamy” pod patronatem Prezydenta Miasta Chorzów – Monika Bilska II miejsce, Kornelia Szapert
  • Wojewódzki turniej artystyczny w Gliwicach (konkurencje: plastyczna, fotograficzna i poetycka) – Monika Bilska (wyróżnienie), Wiktoria Pasieka, Iga Gościniak (wyróżnienie), Aleksandra Kuczek, Aleksandra Ginter (wyróżnienie), Noemi Krauze, Mikołaj Żądło – II miejsce
  • XXIV Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza o Laur Plateranki – Iga Gościniak,  Noemi Krauze
  • XVIII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Kluczborku – Magdalena Toma II miejsce
  • „Zabytkomania” 2017 Ogólnopolski Konkurs Filmowy – Mikołaj Żądło – I miejsce
  • Magdalna Toma – laureatka w Koncercie Galowym Laureatów XXX Międzywojewódzkiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych, Muzyczno – Wokalnych i Solistów„INTERPRETACJE –BORONÓW 2017” (III  miejsce)
  • „Jesień wspomnień” Siemianowicki Konkurs Wokalny – Magdalena Toma III miejsce,