XVI KONKURS PRAC PLASTYCZNYCH INSPIROWANYCH TWÓRCZOŚCIĄ WIELKICH MISTRZÓW – zapraszam do udziału! Termin: 27 kwietnia. Prace nie powinny być wcześniej wystawiane czy publikowane. Maksymalny format 100cm x 70 cm o Na konkurs można złożyć nie więcej niż 2 prace. Technika płaska (z wyłączeniem prac fotograficznych) – malarstwo olejne, akwarelowe, pastel suchy, rysunek, techniki własne, grafika, […]
Miesiąc: Marzec 2017
Kto to?
Kim jest ten Pan w cylindrze?
Dla koneserów polszczyzny – zagadka nr 1
Ogłaszam zagadkę, kto pierwszy zgłosi się z prawidłową odpowiedzią (wyjaśni to zagadnienie), otrzymuje piątkę z aktywności z języka polskiego! Zapraszam do zmagań! Dlaczego mówi się i pisze Krakowowi, ale: Wrocławiowi, Bytomiowi, Radomiowi?
Kraków już zdobyty!
24 marca 1a uczestniczyła w tradycyjnej wycieczce do Krakowa. Studio telewizyjne odkryło przed medialnymi magię (a raczej oszustwa) telewizji, Muzeum Sztuki Współczesnej zapoznało z trendami w sztuce ostatnich dwudziestu lat, a Dom Jana Matejki utwierdził w przekonaniu, że historyzm to jest to!
27 marca – Międzynarodowy Dzień Teatru
27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Co roku rozsyłana jest wiadomość (tłumaczona na ponad 20 języków) od wybitnego człowieka kultury zawierająca jego przemyślenia na temat teatru. Pierwszą taką wiadomość wysłał w 1962 roku Jean Cocteau – francuski poeta, dramaturg, reżyser filmowy, scenarzysta i malarz.
Światowy Dzień Poezji
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Klasa 1a nagrała z tej okazji fim inspirowany utworem W. Szymborskiej, a 2a pisała wiersze “z odzysku” na podstawie “Lalki” B. Prusa.
“Płaszcz” Iga Gościniak
Musztardowy płaszcz. Wisi do góry nogami. Jest gorzki i kwaśny, jakby wpadł do kałuży. A kałuża jak morze tajemnicza. Wypełniona człowieczą nadzieją. Płacze i zamyka się w sobie.
Wycieczka do Krakowa
Klasa 1a 24 marca wyjeżdża na wycieczkę do Krakowa. Plan wycieczki obejmuje m.in. zwiedzenie studia telewizyjnego, Domu Jana Matejki, Starego Miasta oraz MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej.
21 marca – Światowy Dzień Poezji
Główne uroczystości tego święta ustanowionego w 1999 roku odbywają się w Paryżu. Celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma “dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.