Konkursy

Konkurs plastyczny „Ze sztuką na TY”

XVI KONKURS PRAC PLASTYCZNYCH INSPIROWANYCH TWÓRCZOŚCIĄ WIELKICH MISTRZÓW – zapraszam do udziału! Termin: 27 kwietnia. Prace nie powinny być wcześniej wystawiane czy publikowane. Maksymalny format 100cm x 70 cm o Na konkurs można złożyć nie więcej niż 2 prace.  Technika płaska (z wyłączeniem prac fotograficznych) – malarstwo olejne, akwarelowe, pastel suchy, rysunek, techniki własne, grafika, […]

Życie klasy

Kraków już zdobyty!

24 marca 1a uczestniczyła w tradycyjnej wycieczce do Krakowa. Studio telewizyjne odkryło przed medialnymi magię (a raczej oszustwa) telewizji, Muzeum Sztuki Współczesnej zapoznało z trendami w sztuce ostatnich dwudziestu lat, a Dom Jana Matejki utwierdził w przekonaniu, że historyzm to jest to!

Na języku

27 marca – Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Co roku rozsyłana jest wiadomość (tłumaczona na ponad 20 języków) od wybitnego człowieka kultury zawierająca jego przemyślenia na temat teatru. Pierwszą taką wiadomość wysłał w 1962 roku Jean Cocteau – francuski poeta, dramaturg, reżyser filmowy, scenarzysta i  malarz.

Na języku

21 marca – Światowy Dzień Poezji

Główne uroczystości tego święta ustanowionego w 1999 roku odbywają się w Paryżu. Celem  jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.