Autorskie

Październikowy koncert w NOSPRze

1 października o godzinie 19:30 w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbył się koncert Łódzkiej Orkiestry Symfonicznej. Warto wspomnieć, że koncert był organizowany ze względu na Międzynarodowy Dzień Muzyki. Występ był podzielony na trzy części.

W pierwszej autorstwa Aleksandra Tansmana, mogliśmy usłyszeć takie utwory, jak „Andante” czy „Lento” skomponowane w 1931 roku. Drugą część, czyli „Koncert skrzypcowy A-dur op.8” (1902) skomponowany przez Mieczysława Karłowicza, otworzył utwór „Allegro moderato”, w którym zaszczyciła nas swoją obecnością i „solówką” skrzypaczka z Kirgizji  – Alena Baeva. Jest to bardzo ciekawa i utalentowana artystka z imponującym dorobkiem. Ostatnią częścią koncertu była „II Symfonia B-dur op.19” Karola Szymanowskiego – najdłuższy element występu.
Moim zdaniem, utwór „Lento” był najlepszym ze wszystkich wykonanych tego wieczoru, przez cały czas jego trwania towarzyszyła mi gęsia skórka. Na sam koniec gorąco zachęcam do brania udziału w tego typu wydarzeniach.

Wiktor, Ia