Życie klasy

Dzień Europejski i 1a – “Spotkanie przy samowarze”

Za nami piątek i szkolny Dzień Europejski, a spośród krajów Starego Kontynentu 1a przypadła do przedstawienia Rosja. I był to strzał w dziesiątkę! Zadaniem uczniów było m.in. zaprojektowanie plakatu i żywy obraz. W centrum obrazu 1a przy stole znajdują się przedstawiciele dynastii Romanowów – Maria, Anastazja, Olga i Tatiana oraz Aleksy, którzy, choć jeszcze o tym nie wiedzą, piją ostatni w swym życiu czaj, czyli po polsku – herbatę. Obok nich siedzą znani bohaterowie rosyjskich tragedii miłosnych – Eugeniusz Oniegin z Tatianą oraz Anna Karenina z Wrońskim. Na tym towarzyskim spotkaniu nie mogło oczywiście zabraknąć najbardziej znanego rosyjskiego naukowca, chemika, czyli Dimitrija Mendelejewa wraz z małżonką Anną Iwanowną Popową. W kręgi arystokratyczne niepostrzeżenie wkradł się też Iwan – przedstawiciel rosyjskiego chłopstwa oraz Liuba – jego narzeczona. Takiej okazji nie mógł pominąć również “wódz narodu”, czyli Józef Stalin z Nadieżdą Krupską i wśród zgromadzonych przy samowarze pilnie tropił zdrajców, na przykład Natalię Romanową – Czarną Wdowę… I miesjce – gratulacje!