Życie klasy

KEN, czyli Jaśki w Matei

„Czy można narodowi dać większy dar nad wychowanie i wykształcenie młodzieży?” Cyceron.

W piątek społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Sala gimnastyczna w artystyczny sposób przekształcona w eleganckie audytorium i aleję gwiazd stała się miejscem spotkania Matejkowiczów. Nie zabrakło podziękowań dla grona pedagogicznego i pracowników niepedagogicznych za kreatywność, trud i zaangażowanie w pracę, czego symbolicznym wyrazem były wręczone przez panią Joannę Siwczyk Nagrody Dyrektora, ważnym punktem programu stało się też złożenie serdecznych podziękowań przez Samorząd Szkolny dla mgr Katarzyny Sztyler i życzenia młodzieży dla nowej pani dyrektor. Następnie klasy 1a (medialno-artystyczna), 1b (medyczno-ratowniczo-przyrodnicza), 1c (psychologiczno – językowa) oraz 1d (psychologiczno-włoska) zostały oficjalnie przyjęte w poczet Matejkowiczów (słynny rajd matejkowski od lat stanowi część nieoficjalną) i uhonorowane logo szkoły.

Duże emocje i uśmiech wzbudziły, jak zwykle w takich chwilach, nagrody dla naj… nauczycieli w różnorodnych kategoriach, czyli Jaśki. To, że dr Kamil Paździor zdobył serca wszystkich jako Prometeusz nie zaskoczyło nikogo, tak samo, jak to, że, Dionizosem został ks. Krzysztof Horowski, szkolną Telimeną mgr Monika Maćkowiak, Żoną modną mgr Beata Faszyńska – Adamczak, Herkulesem Dariusz Szeląg, a szkolnym Wallenrodem Justyna Maliszewska-Polgar.

Warto nadmienić, że nagrodę Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie w tym roku otrzymały panie Joanna Siwczyk, Halina Kaim, Anna Wróbel i Małgorzata Potoczek, a wszystkim osobom związanym z oświatą życzymy spełnienia marzeń i wielu sukcesów!

Zdjęcia z uroczystości w szkolnych mediach społecznościowych.