Autorskie Życie klasy

PożegnaliśMY Absolwentów

W ostatni piątek kwietnia pożegnaliśmy trzy klasy Absolwentów Matei, razem z 3b przygotowaliśmy dla nich uroczystość.

Są w życiu ucznia i nauczyciela dni zwykłe, pełne pracy i wysiłku, są też te szczególne. W piątek nadszedł wielki dzień, dzień zakończenia edukacji klas trzecich pogimnazjalnych w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich. Szczególnie serdecznie witano matejkowskich gości –  Annę Sobieraj – Naczelnika Referatu Edukacji UM i Beatę Gałecką – radną miasta Siemianowice Śląskie oraz rodziców absolwentów oraz wszystkich sympatyków szkoły. Nadszedł czas na bardzo uroczysty moment – wręczenie świadectw i wyróżnień przez dyrektor Joannę Siwczyk i nauczycieli tym, którzy dzięki swojej pracy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce, byli aktywni w życiu społeczności matejkowskiej, działali na rzecz szkoły oraz innych. Tradycją Matei jest też wręczenie złotego indeksu Akademii WSB i Uczelni Humanitas – to umożliwienie studiowania bez opłat, to szansa na realizację planów zawodowych oraz na spełnienie coraz wyższych wymogów stawianych absolwentom szkół przez pracodawców. W czasie tego szkolnego święta głos zabrali oprócz pani dyrektor, również pani naczelnik, która zwróciła uwagę maturzystów na niezwykły czas ich edukacji także w wymiarze historycznym i kierownik działu rekrutacji Akademii WSB –  Rafał Pakuła, przekazując słowa uznania JM Rektor dr Zdzisławy Dacko – Pikiewicz.

Gdy wychowawcy symbolicznie „rozwiązali” trzy klasy trzecie i emocje się trochę wyciszyły, przyszedł czas na Galę Absolwentów, którą przygotowały klasy 3a i 3b. Wręczono nagrody „Weteranów”, czyli tych przychodzących wytrwale pod adres Leśna 1 (absolwenci Gimnazjum nr 3) oraz „Jaśki” tym, którzy zdobyli uczniowskie nominacje, a „Szwajcarski zegarek”, „Super-Matejkowicz”, „Zgrani na maksa” to tylko wybrane z nich. Niemałe zainteresowanie wzbudziła też piosenka śpiewającego grona pedagogicznego Matei.

Każda chwila szybko staje się przeszłością, edukacja matejkowskich trzecioklasistów także dobiegła końca, przed nimi jeszcze egzamin maturalny. Warto przypomnieć, że II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki to liceum, które od lat ma najwyższą liczbę absolwentów i uczniów przystępujących do egzaminu maturalnego, a dla nauczycieli Matei nie tak istotne jak staniny, są możliwości i perspektywy stojące przed każdym młodym człowiekiem, nie tylko tym z wysoką średnią.

Więcej zdjęć w szkolnych mediach społecznościowych.